Hipder

MAĞAZA

Dernek

Anasayfa / Dernek

HİP

DER

Hayvanlar İçin Projeler Derneği

Biz Kimiz?

Hayvanlar İçin Projeler’ in temelleri Ekim 2014’te barınaktan kurtardığımız anne köpek ve yavrularının yüklü tedavi masrafları karşısında çaresiz kaldığımızda atıldı. Hayatta kalabilmeleri için gerekli tutarı ödeyebilmek adına bir kaç gönüllü arkadaş ikinci el eşyalarımızı sosyal medya üzerinden açık artırmaya çıkarmıştık.

Sağlığına kavuşturup sahiplendirdiğimiz rottweiler ailesinin hikayesine tanıklık eden takipçilerimizin önerisiyle onlardan da ikinci el eşya toplamaya ve el birliğiyle daha fazla can kurtarmaya devam ettik; kısa bir süre sonra da dernekleştik.

Kimsesiz veya terk edilmiş canlarımızı önce sağlıklarına sonra mutlu yuvalara kavuşturmak, aradaki süreçte de güvenli bir ortamda barındırmak ve rehabilite etmek için çalışmaktayız.

Hipmelekleri olarak adlandırdığımız gönüllülerimizle barınak ziyaretleri, seminerler, sosyal etkinlikler düzenliyor; davet edildiğimiz okullarda çocuklarımıza duyarlılık ve sevgi aşılamaya çabalıyoruz.

Farkındalığı artırmak, hayvan haklarının yasalar nezdinde korunmasını sağlamak, daha fazla insana ulaşmak ve ilgili kurumları daha verimli çalıştırmak kapsamında gerçekleştirmeyi amaçladığımız sayısız proje var.

Hayvan dostlarımızın yaşam haklarını savunmak, onlara layık oldukları hayatları sağlayabilmek için daha çok sayıda gönüllümüzün destekleriyle yolumuza daha güçlü devam etmek istiyoruz.

içerisinde

Neler Yaptık?

0
üzerinde kedi ve köpeği iyi ailelere mutlu yuvalara kavuşturduk.

Halen takiplerini yapıyor, aylar yıllar sonra da sağlıklı ve mutlu olduklarından emin oluyoruz. Aksi durumlarda tekrar himayemize geri alıp yeniden sahiplendiriyoruz. Maddi imkanlarının yetersiz kaldığı olağanüstü durumlarda ailelere mama ve tedavi desteği verebiliyoruz.
0
canlıya tedavi, kısırlaştırma ve aşı desteği sağladık.
0
canlıya ev sahipliği yapıyoruz!

İzmir ve çevre illerde yardıma muhtaç, güçten düşmüş, yaşlı, engelli veya hayatı boyunca ilaç kullanması zorunlu (yani sokakta yaşamına tek başına devam edebilmesi mümkün olmayan) hayvanlara bakmak üzere barınak kurduk. Bu barınakta 165 köpek ve 7 kediye evsahipliği yapıyoruz.

Neler Yapmak İstiyoruz?

İlk ve en önemli hedefimiz, bakıma muhtaç 165 köpeğimizle birlikte yaşadığımız küçük barınağımızı onlar için en konforlu hale getirebilmek. Yaşlı, görme engelli, işitme engelli, üç bacaklı, kronik hastalıkları sebebiyle düzenli ilaç kullanması gereken sokak köpeklerimiz (kimse sahiplenmek istemediği için) ömürlerini muhtemelen burada tamamlayacaklar. Onları herkese örnek olacak bir bakımevinde yaşatabilirsek, ziyaretçi ve takipçilerimize her canın aynı değerde olduğunu daha net aktarabilir, duyarlılığı artırabilir, cins sağlıklı yavru hayvan satın alma arzularının önüne geçebiliriz. Talep olmazsa arz olmaz, üretim kontrol altına alınır.

Yeni yasa düzenlemesi ile tüm sahipli hayvanlar çiplenerek kayıt altına alınacak, sokağa ve barınağa terk edilmeleri cezaya tabi olacak. Terk edilmeler bu sayede azalacak diye umut ediyoruz.

Sokak ve barınaklardan hayvan sahiplenmeye insanları teşvik edebilmek, engelli melez bir hayvanın da secereli cins bir hayvan kadar eğitime açık sağlıklı ve sevgi dolu olduğunu ailelere gösterebilmek için burayı kişilerin gelip vakit geçirmek isteyecekleri güzel bir tesis haline getirmek istiyoruz.

Bize Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Bize Destek Sağlayan Kurumlar

Ailenizin yeni üyesi, sevimli can dostlarımızla tanışmak ister misiniz?

#satınalmasahiplen

Scroll to top